728 X 90 Ad slot

11/05/2011

GYMYSH

- ON AIR NE TV KLAN -
Nga hene ne te premte, ora 17:15
(Duke filluar nga 11 prill 2011)
Telenovela me e suksesshme turke e momentit me rekorde shikueshmerie kudo ku eshte shfaqur.


Fenomen televiziv ne te gjitha vendet arabe dhe Ballkan:
Sukses I jashtezakonshem ne Kosove, Serbi, Hungari, Ceki, Bullgari, Rumani, Greqi, Kroaci, Maqedoni.

“Gumush”, telenovela me popullore turke qe pushtoi te gjithe lindjen e mesme me audience absolute.
Aktualisht eshte duke u shfaqur ne Greqi, Kroaci, Serbi, Kosove dhe tani ekskluzive ne Shqiperi nga TV KLAN.

Te jetosh me hijen e vdekjes
Nje zemer qe vuan nga humbja e gjysmes tjeter
Gymysh, nje femer me shume endrra
Mehmet, nje mashkull I deshperuar
Nje martese me pahir, a mund te bashkoje dy fate!?
Dhimbje, pendime, ndjenje faji, zemerim, shprese dhe passion.

Historia e dashurise e hirushes se koheve moderne!

Nje tragjedi e dhimshme qe lendon pergjithmone zemren e Mehmetit.
Historia e Gymysh, nje vajze nga fshati, e cila perpiqet te fitoje vendin e saj ne nje familje me emer.
Gymush shkon ne Stamboll per te ndjekur nje enderr, te martohet me Mehmetin.
Nje jete krejtesisht e re, e panjohur per te.
Por lumturia eshte shume me larg se c’e kishte imagjinuar.
Gymysh duhet te beje nje zgjedhje, te dorezohet apo te luftoje.
Dashuria eshte nje beteje pafund…


Me aktoret:
Songul Oden - Gymysh
Kıvanç Tatlıtuğ – Mehmet, si “Brat Pit” i Turqise.

Vetem ne Arabine Saudite, 4 milione shikues kane ndjekur cdo dite Gumush ne MBC channel. Episodi i fundit ka shenuar rekord audience: 85 milione shikues me date 30 gusht 2010. Ne Bullgari cdo episod eshte ndjekur nga se paku 2 milione shikues. Ne Greqi, 60 episodet e para transmetoheshin nga Makedonia TV, por nisur nga suksesi I jashtezakonshem, ANT 1, bleu serite ne vazhdim me cmim te dyfishuar (eshte aktualisht ne transmetim).
11/05/2011 3
Comments
3 Comments

3 Responses to “GYMYSH”

srdr said...
November 20, 2011 at 2:47 PM

Mehmeti (Kıvac Tatlıtug)esht Shqiptar,prinderit e tij jan Kosovare (jetonje ne Adana)


Krimi oTr said...
July 3, 2012 at 5:37 PM

ik se tallesh


Krimi oTr said...
July 3, 2012 at 5:39 PM

gymysh the best


Post a Comment

All Rights Reserved Klan TV Blog | TV Klan Hub